Strona mobilna – wymagania klienta

Mobilne strony www oraz wykonywanie oprogramowania o niewielkiej liczbie użytkowników dla indywidualnych klientów, w tym oczywiście nawet dużych firm, jest zadaniem dającym zatrudnienie nieustannie rosnącej rzeszy programistów, zawodowców i amatorów. Cały czas jednak na jeden program, który zostanie w jakikolwiek sposób zauważony na rynku, przypada przynajmniej setka takich , które po prostu utopią się gdzieś w odmętach sieci i nikt o nich nie będzie nawet wiedział. W jaki sposób sobie poradzić z tym problemem? Dać się pokierować klientowi.

Nawet jeśli mamy najlepszy pomysł na wersję mobilną strony , jest to pomysł najlepszy dla nas. Trzeba sobie uświadomić, że każdy jeden użytkownik komputera, telefonu czy tabletu posiada swoje własne przyzwyczajenia i swój własny sposób na robienie nawet najprostszych czynności. Całą strona mobilna czy też tylko jej zoptymalizowana wersja mobilna nie zawsze może być spójna z wizją klienta. Zazwyczaj nie jest to sposób optymalny, a bardzo często nie można nawet powiedzieć, że jest to sposób bo dobry. Jest to sposób ich i będą się oni chcieli z nami tym sposobem podzielić informując nas, że nasza aplikacja nie robi czegoś w sposób, jaki oni by chcieli, by robiła.
Klient nasz pan
Co zrobić w sytuacji, kiedy nasza mobilna wersja strony jest wygodna, szybka i prosta jednak metoda wykonania jakiegoś elementu nie przypadła większości naszych klientów do gustu i na nią narzekają? Czy zbrukać naszą aplikację i przystosować ją do ich dziwnych wymagań? Jak najbardziej. Tworzenie wspaniałego pułkownika, czyli produktu do postawienia na półce i podziwiania, nie ma żadnego sensu. Znacznie lepszą opcją jest zadbanie o zadowolenie naszego klienta aby jego nowa mobilna strona internetowa była tym co on wymyślił i może dzięki temu z kolejnym pomysłem przyjdzie właśnie do nas i wykonamy kolejną. Warto zastanowić się nad tym faktem bo obecnie połowa ruchu w internecie odbywa się przez mobilne strony internetowe, co więcej trend ten cały czas rośnie w siłę i urządzeń mobilnych będzie przybywało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *