Strony responsywne

Responsywność to kwestia, która nie jest jeszcze rozpoznawana przez słowniki języka polskiego, ale jest jak najbardziej chlebem powszednim dla wszelkiej maści programistów przygotowujących swoje rozwiązania dla wielkich koncernów, jak również dla osób, które będą publikowały swoje dzieła za darmo dla użytkownika masowego klikającego w reklamy. Czym jest strona responsywna w ujęciu programowania?

Responsywność określa się w środowisku naukowym jako zdolność systemu do reagowania na bodźce zewnętrzne. Jest to bardzo ogólna kategoria i w medycynie na przykład mówi się o reagowaniu na bodźce. Responsywna strona internetowa ma jednak trochę szersze znaczenie, ponieważ polega nie tyle na samym reagowaniu, co na pozytywnej reakcji powodującej poprawę dopasowania systemu do bodźca. Mówimy tutaj w sposób bardzo ogólny i wysoce teoretyczny, ale praktyczne aplikacje tego zjawiska są bardzo proste i chociaż nie zawsze łatwo je wdrożyć, zasada jest jasna - responsywne strony internetowe to w dzisiejszych czasach standard.
Dopasowywanie produktu
Pisanie aplikacji musi być responsywne w tym sensie, że kiedy zgłaszane jest zapotrzebowanie na jakąś funkcjonalność lub możliwości aplikacji, powinno to być zawsze brane pod uwagę. Nie jest to truizm, ponieważ w świecie tworzenia aplikacji, ale też na przykład maszyn użytkowych, zazwyczaj ustalane są priorytety, w stosunku do których projekt pozostaje statyczny. Jeśli jednak tworzona jest responsywna strona www lub na urządzenie przenośne, kształt docelowy aplikacji powinien ustępować uwagom zgłaszanym w korzystania z oprogramowania przez samych użytkowników. Tworzenie stron responsywnych to temat wymagający doświadczenia i szeregu testów, ale dzięki niemu można dużo zyskać w promocji swojej firmy za pomocą internetu. Aby to miało sens warto aby projektowaniem strony responsywnej zają się doświadczony zespół, bazujący na standardach i dobrych praktykach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *