Przykładając coraz większą wagę do zdrowego trybu życia i jakości powietrza jakim oddychamy, producenci wypuszczają na rynek coraz to nowsze oczyszczacze powietrza. Oczyszczacz i nawilżacz powietrza to przydatny produkt, jednakże niepozbawiony wad. Zanim zainwestujesz w oczyszczacz powietrza poznaj jego plusy i minusy.

Wiele korzyści

Oczyszczacze powietrza jak sama nazwa wskazuje oczyszczają to czym oddychamy z wielu zanieczyszczeń, roztoczy, alergenów, kurzy czy bakterii, które znajdują się niestety w każdym domu. Nie mamy wpływu na to co wdychamy będąc na zewnątrz, jednakże możemy zadbać o swój stan zdrowia i poprawić jakość powietrza we własnym mieszkaniu. Względy zdrowotne oraz poprawienie komfortu to najczęstsze przyczyny, które sprawiają, że tak wiele osób sięga po oczyszczacze powietrza. Na rynku znajdziemy modele, które stanowią prawdziwą ozdobę pokoju, a w dodatku charakteryzują się cichą pracą. Posiadają one nie tylko walory praktyczne, ale również estetyczne, co sprawia, że posiadanie tego sprzętu staje się miłym obowiązkiem.

Do niewątpliwych zalet oczyszczaczy powietrza należy:

  • poprawa jakości powietrza w naszych czterech kątach oraz mniejsza ilość bakterii i kurzu;
  • zwiększony komfort przebywania w pomieszczeniu, w którym działa oczyszczacz;
  • poprawa jakości snu;
  • świeży zapach roznoszący się po pomieszczeniach;
  • poprawa zdrowia, zauważalna zwłaszcza przez alergików.

A co przemawia za „nie”?

Jak wszystko, również oczyszczacze powietrza mają swoje wady. Decydują się na zakup tego sprzętu powinniśmy pamiętać o jego eksploatacji. O oczyszczacz powietrza należy dbać i regularnie wymieniać filtry. Przed zakupem powinniśmy zwrócić uwagę także na pobór mocy oraz dostępność części zamiennych i ich cenę. Jeśli tego nie zrobimy to później, w czasie korzystania, może nas spotkać niemiła niespodzianka, kiedy okaże się, że korzystanie z oczyszczacza powietrza jest po prostu drogie. Wadą może być również głośna praca, dlatego też na ten aspekt również powinniśmy zwrócić uwagę. Decybele wydzielane przez oczyszczacz zależą od konkretnego modelu, a więc należy dopasować to indywidualnie.

1 KOMENTARZ

  1. Posiadanie oczyszczacza powietrza to bardzo dobry zakup. Szczególnie jeśli cierpimy na alergię. Na pewno będzie pomocny jeśli mieszkamy w dużym mieście gdzie zimą zmagamy się ze smogiem. Jednak czyste powietrze jest też ważne sprzątanie. Tu można wykorzystać profesjonalne środki czystości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here