W celu dokładnego oczyszczenia elementów pojazdu przed przystąpieniem do renowacji czy odnowy konieczne będzie piaskowanie jego niektórych elementów. Jest to najlepsza metoda, pozwalająca na usunięcie korozji i lakieru.

Na czym polega metoda piaskowania? 

Piaskowanie polega przede wszystkim na dokładnym oczyszczeniu bądź ukształtowaniu danej powierzchni, za pomocą odpowiednio dobranego materiału ściernego, zastosowanego w strumieniu sprężonego powietrza lub cieczy. Jest to metoda przypominająca szlifowanie, jednak powierzchnia po zabiegu piaskowania, jest bardziej równa i szorstka, co zapewnia warunki idealne do malowania pojazdu. Dzięki temu, że przy piaskowaniu używane jest wysokie ciśnienie, bez problemu usunąć można niepożądany lakier czy rdze, z miejsc trudno dostępnych. 

Od materiału z którego wykonany jest element oczyszczany, zależne jest jaki materiał ścierny zostanie zastosowany. Zazwyczaj jest to piasek szklarski bądź kwarcowy, ale może być to również żużel czy nawet suchy lód. 

Blacha po wypiaskowaniu, jest wyjątkowo narażona na powtórną korozję, dlatego też, należy w jak najkrótszym czasie po zabiegu zabezpieczyć ją antykorozyjnie. 

Jakie elementy można piaskować?

Oczywiście, nie wszystkie elementy można poddać piaskowaniu. Nie zalecane jest stosowanie tego zabiegu do oczyszczania części delikatnych. Najbardziej popularne w motoryzacji, jest piaskowanie karoserii i felg. Można zastosować je do powierzchni metalowych, drewnianych i betonowych. 

Ile kosztuje piaskowanie?

Koszt piaskowania zależny jest przede wszystkim od części na jakich zostanie zastosowany zabieg. Najdroższe jest wykonanie piaskowania karoserii samochodu. Cena w tym przypadku waha się od 1500 do 3000 tysięcy złotych. Cena uzależniona jest również od renomy firmy wykonującej usługę oraz miasta. 

Piaskowanie ramy auta osobowego to koszt od 450 do 1000 złotych, natomiast w przypadku ciężarowego dochodzi ona nawet do 1500 złotych. 

Najtańszym zabiegiem jest piaskowanie felg samochodowych. Koszt usługi dotyczącej kompletu czterech sztuk wynosi około 80 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here