W ostatnim czasie kremy orzechowe stały się bardzo popularneProdukty te nie tylko są smaczne, lecz także bardzo zdrowe. Doskonale sprawdzają się jako urozmaicenie codziennej diety.

Krem orzechowy – pyszna i zdrowa przekąska

Kremy oraz masła orzechowe zostały spopularyzowane przez kulturę amerykańską, a dziś powszechnie są dostępne w wielu polskich sklepach. Dla wielu osób są one ulubionym przysmakiem. Mogą być smarowane na pieczywo, dodawane do deserów oraz zjadane prosto ze słoika. Są one bardzo słodkie, zatem chętnie są konsumowane przez dzieci.

Popularne kremy orzechowe są zdrowe, więc stanowią doskonałą alternatywę dla smarowideł w postaci dżemów czy powideł. Te wyjątkowe produkty z nutką aromatu orzechowego zapewniają mnóstwo korzyści zdrowotnych. A w szczególności wówczas, gdy są wytwarzane z orzechów tj.

–  migdały

– orzechy laskowe

– orzechy włoskie

– pistacje

– orzechy nerkowca

– orzechy arachidowe

Produkty te są bogactwem wielu cennych składników odżywczych. W ich składzie znajdują się zdrowe tłuszcze omega 3, 6 oraz 9. Kremy orzechowe to bardzo zdrowe produkty, które warto wdrożyć do swej codziennej diety.

Krem z orzechów laskowych – bogactwo witamin i minerałów

Dla wszystkich łasuchów słodkości z posmakiem orzechów sprawdzonym wyborem z pewnością okaże się krem z orzechów laskowych. Jest on cennym źródłem witaminy E oraz B3, dzięki czemu koi nerwy oraz zapobiega depresji.

Krem z orzechów laskowych jest skarbnicą potasu, który wpływa bardzo korzystnie na regulację poziomu ciśnienia krwi. Z kolei zawarte w nim nienasycone kwasy tłuszczowe oraz błonnik wpływają bardzo pozytywnie na redukcję poziomu cholesterolu.

Wzmacnia on także układ nerwowy oraz poprawia koncentrację i pamięć. Zawarte w nim związki magnezu redukują stres oraz zmęczenie psychiczne. Jest on zbawienny dla osób chorych na cukrzycę. Jego IG wynosi 15, zatem obniża poziom cukru we krwi.

Po krem orzechowy powinny sięgać osoby borykające się z nadwagą. Pomimo swej kaloryczności skutecznie redukuje tkankę tłuszczową. Zawarty w orzechach laskowych tłuszcz jednonienasycony przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej w organizmie.

Za słoiczek o pojemności 250 g w pełni naturalnego kremu z orzechów laskowych trzeba zapłacić niecałe 20 zł. Jest on chrupiący, posiada idealną konsystencję oraz nie zawiera cukru. Ten smaczny i bardzo odżywczy produkt potrafi oczarować swym wyjątkowym smakiem, a bogactwo zawartych w nim witamin i składników mineralnych przemawia za tym, aby często gościł na osób dbających o zdrowie oraz piękny wygląd.