Każdy projektuje swój dom wedle swojego uznania. Jednak czasami warto dowiedzieć się co leży za i przeciw danym rozwiązaniom. W tym artykule zostaną przedstawione wady i zalety salonu połączonego z aneksem kuchennym.

Zalety połączenia salonu z kuchnią

1. Mała kuchnia może zostać powiększona. Dzieje się tak, ponieważ dodatkowe światło, a także przestrzeń, która została dodana dzięki salonowi optycznie zwiększy małą kuchnie. Takie rozwiązanie zapobiegnie siedzeniu w ciasnej kuchni i będzie można, podczas gotowania rozmawiać z gośćmi siedzącymi w salonie.

2. Interakcja z gośćmi. W 1. punkcie została wspomniana rozmowa z osobami odwiedzającymi, dzięki połączeniu kuchni z salonem. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ przynosząc danie lub kończąc je, wcale nie trzeba wychodzić z danego pomieszczenia i można kontynuować rozmowę.

3. Zaoszczędzenie miejsca. Połączenie to będzie skutkowało zakupem tylko jednego stołu. W przypadku oddzielenia tych pomieszczeń bardzo często stół stoi w kuchni, gdzie je się śniadania, a także w salonie, gdzie konsumuje się obiad z całą rodziną.

4. Gotując można mieć cały czas dwa pomieszczenia pod kontrolą, czyli salon i kuchnie.

Wady połączenia salonu z kuchnią

1. Przede wszystkim rozprzestrzenianie się zapachów, które nie zawsze muszą być przyjemne. Goście siedzą w salonie, a pieczeń spaliła się w piekarniku, z pewnością nie da się tego ukryć, a zapach będzie utrzymywał się przez długi czas.

2. Rozprzestrzenianie się zabrudzeń, przez co w salonie będzie trzeba częściej odświeżać ściany. Jest to spowodowane oczywiście częstym gotowanie. Zminimalizować ten problem mogą oczywiście okna, a także pochłaniacz powietrza.

3. Łącząc kuchnie z salonem będzie trzeba bardzo często w niej sprzątać. Goście, którzy przyjdą i zostaną zaproszeniu do salonu z pewnością nie będą chcieli oglądać zabrudzonych naczyń.

4. Hałas dobiegający z salonu może przeszkadzać w gotowaniu, a także nie będzie można zamknąć drzwi od kuchni, żeby dzieci nie miały do niej dostępu. Będzie trzeba mieć je cały czas na oku.

Artykuł przygotowany na podstawie informacji ze strony http://www.ainprojektowanie.com/.

Przeczytaj jeszcze: https://kutw.pl/termomodernizacja-budynku-trend-i-konieczna-przyszlosc/

1 KOMENTARZ

  1. Obecnie projektanci wykonują różne projekty. Najbardziej wymagające są te o małej powierzchni. Tu szczególnie dużo zastosowań mają właśnie kuchnie z aneksem kuchennym. Jednak wiele osób są zarówno za jak i przeciw takim rozwiązaniom. Decyzja zawsze zostaje po naszej stronie.

    ________________
    https://ropeexpert.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here