Najważniejszą rzeczą w wyprawce dla niemowlaka jest wózek. Jeszcze przed narodzinami dziecka, rodzice szukają i oglądają, poszukując najlepszego modelu. Na rynku można znaleźć różnego rodzaju wózki typu 2w1, 3w1 czy spacerówki. Bardzo istotną rolę odgrywa wyposażenie wózka.

Wózek-niezbędne akcesoria 

Pierwszorzędną rzeczą po zakupie odpowiedniego pojazdu dla maleństwa, jest dobranie do niego dodatków. Wśród nich koniecznie znaleźć się musi wkładka. Posiadająca poduszkę w kształcie motylka, tak zwaną antywstrząsową. Dzięki niej niemowlę nie czuje dyskomfortu, gdy wózek jedzie po nierównej powierzchni. Wkładka powinna też mieć ochraniacze na pasy w spacerówce. Nada im miękkości w dotyku.

Przydatny będzie również ochraniacz na pałąk. Bardzo ważne akcesoria to poduszka i kołderka. Okrycie z grubszego materiału przyda się na niepogodę. Na cieplejsze dni sprawdzi się lekkie przykrycie. Albo też kocyk, który zimą dodatkowo opatuli malucha. Na rynku sprzedawcy oferują kołderki dwustronne. Są one świetną alternatywą, ponieważ z jednej strony są wykonane z miękkiego materiału minky, przypominającego aksamit z wypustakami.

Z drugiej natomiast strony zazwyczaj wykonana jest z bawełny. Dostępne są cieńsze i grubsze, adekwatne do pory roku. Mufki to świetnym dodatkiem dla rodziców. Ochronią ich dłonie podczas zimowych spacerów, przy niskich temperaturach. Dobrze, jeśli wózek będzie wyposażony w poduszkę-klin. Ułatwia maluchom oddychanie, zapewnia bezpieczeństwo podczas wypoczynku. A co najważniejsze, dzięki specjalnemu kształtowi, układa główkę dziecka w odpowiedniej pozycji. Chroni to przed zakrztuszeniem się pokarmami. Wszystkie niezbędne akcesoria można znaleźć na stronie:

https://ewox.pl/

Dobrze jest przed pójściem na zakupy, zrobić listę co będzie potrzebne, niezbędne. Pomocne w tym będzie przejrzenie oferty firmy EwoX. Odnaleźć tam można szeroką gamę towarów. Zarówno dla niemowląt, jak i rodziców. W różnych wzorach i kolorach. Zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.